Festival

İstanbul Uluslararası Doğaçlama Dans Festivali

17-06-2022 10:00
19-06-2022 22:30:00
Konum Seçiniz

İBB Kültür Dairesi Başkanlığı’nın ev sahipliğinde Improvisation tarafından düzenlenen festival kapsamında dünyanın birçok ülkesinden gelen dans sanatçıları ile Türkiye’den genç dansçı ve dans üreticileri aynı platformda buluşuyor.

Festival kapsamında 17-18-19 Haziran’da Müze Gazhane’de adeta dans rüzgarı esecek!

Program hakkındaki detaylı bilgiler ve kayıt için burayı tıklayın.

Program:

17 Haziran Cuma 

H- AHŞAP GÖLGELİK – Dans Atölyeleri

10:00 – 12:00 Atölye: Break Dansta Karakter ve Eğlence Eğitmen: Ori- Orhan Kırak

12:00 – 13:00 Atölye: Grove with Motion and Movement Eğitmen: Fethi Arda (*Dans Heveslileri, Bu atölye 2 gün devamlılık gerektirir. Ilk atölye) 

14:00 – 15:30 Atölye: Bugünün Enerjisini Paylaşmak Eğitmen: Dilek Dervişoğlu Champs

15:30 – 17:30 Atölye: Hoek Kollektif ile Anda Kompozisyon Eğitmenler: Hoek Kolektif, Dünya Narlı, Viktoria Kenett, Theo Marion-Wuillemin, Elise Ludinard

(*Orta Seviye. Atölye dili İngilizcedir, çeviri desteği olacaktır.)

 

Dijital Atölyeler & Dans Filmleri Enstalasyonları – C- Atölyeleri

C-4 

11:00-13:00 Atölye: Kamera için Dans Eğitmenler: Benedikte Esperi, Gun Lund

(*Tüm seviyeler, Atölye dili İngilizcedir, Türkçe çeviri desteği olacaktır.)

15:00-17:00 Dans Filmi Enstalasyonları, Kürasyon: Onur Topal – Sümer (Dans Kamera İstanbul/ Dance Camera PandeMANIA)

 

Performanslar      

M önü- DANS ZEMİNİ

17:00-17:20 Performans: Belki Daha Yakın, Birlikte Üretim: Aslı Melisa Uzun, Diren Ezgi Yıldızkan, Ufuk Fakıoğlu, Gizem Seçkin, Ekin Ançel, Berk Can Ceylan

17:50- 18:10 Performans: Pick the fruits deep in your soul, Performans: Steven Champs

 

Gezici Performanslar

18:45- 19:00 Performans: Rencontre avec une Grenouille Performans: Sofia Casprini, Dramaturji: Anthony Mathieu (Başlangıç Yeri: M önü Meydan, Çimler ) 

19:00 – 19:30 Performans: Yarı Hatırlanan Anılar, Koreografi, Perfromans: Talin Büyükkürkciyan, Müzik: Nikolai Galen, Şevket Akıncı, Serkan Şener  (Başlangıç Yeri: L köprüsü)

19:40-19:55 Performans: Ayakizi, Performans: Elif Aleyna Özdem (Başlangıç Yeri:  Su Deposu) 

20:00- 20:10 Performans: Hatırlamaya Çalışmak, Koreografi, Performans: İlkay Türkoğlu Özgür (Başlangıç Yeri: Su Deposu) 

20:15- 20:30 Performans: Falling Objects Performans: Barbara Bardaka (Başlangıç Yeri: M-Dans Zemini) 

21:30 -23:30 Açık Hava Sineması

Dans Filmleri Seçkisi I. Kürasyon:Onur Topal – Sümer (Dans Kamera Istanbul/ Dance Camera PandeMANIA)

 

18 Haziran Cumartesi- Müze Gazhane

H- AHŞAP GÖLGELİK – Dans Atölyeleri

10:00 -11:00 Atölye: Flow for Floor, Break Dans Atölyesi Eğitmen: Jester (Oğuzhan Karademir) (*İleri seviyedir)

14:00 -15:00 Atölye: Titre – Dur – Patlat!, Doğaçlama Dans Eğitmen: Berkcan Ceylan

 

C- Atölyeleri

C-4 

12:00-14:00 Dans Filmi Seçkisi II. Kürasyon: Onur Topal – Sümer (Dans Kamera İstanbul/ Dance Camera PandeMANIA)

 

P- Dans Stüdyosu 

11:00-12:30 Atölye: You always unbalanced me Eğitmen: Teti Nikolopoulou (Anima Soma Company) (*Tüm seviyeler, Atölye dili İngilizcedir, Çeviri desteği olacaktır.) 

14:00-16.00 Atölye: KYS Doğaçlama Pratikten Performansa Eğitmen: Barbara Bardaka (*Tüm seviyeler, Atölye dili İngilizcedir, Çeviri desteği olacaktır.) 

 

M- Önü Gezici Atölye  

16:00 -16:30 Performatif Atölye: Katia Makatow ile Masterclass 

Eğitmen/ Performansçı: Selen Lun (*Herkes için)

 

M- Önü- HEMZEMİN Dans  

17:00 – 18:00 Açık Doğaçlama Seansı / Open Jam Session (* Tüm Seviyeler) 

 

Performanslar

L- Köprüsü 

18:00-18:20 Performans: Some Way, Shape or Form, Konsept, Performans: Fatih Gençkal, Serenay Oğuz, Cansu Pelin İşbilen

İBB Şehir Tiyatroları- Müze Gazhane Meydan Sahnesi (Küçük Sahne)

19:00 – 19:30 Performans: İzler ve Gazeller, Konsept, Performans: Şebnem Yüksel, Gülce Oral, Canlı Müzik, Ses: Ceren Yeşilbaş

19:30- 20.00 Performans: Meeting Points, Hoek Kolektif, Yaratıcı Dansçılar: Dünya Narlı, Victoria Kenett, Théo Maion-Wuillemin, Elise Ludinard

 

Mekana Özgü Performanslar

20:15 – 21:15  Performans: Scintillae – seeds of light thrown into chaos

E=mc2 Dans Kumpanyası, Yaratım: Gun Lund, Lars Persson, Performans: Åsa Thegerström, Anna Westberg, Torun Odlöw, Benedikte Esperi, Bensu Yılan, Damla Pınar Başar, Elif Su Sert

(*MSGSÜ Modern Dans Bölümüne projeye stüdyo desteği verdiği için teşekkür ederiz. Bu performans MSGSÜ Modern Dans Bölümü Öğrencileri ile prova edilmiş ve mekana özel performans olarak icra edilmiştir.)

 

21:30 – 22:30 Eser Adı: REVERT_Terminal I  

Konsept, Koreografi, Mekan Tasarımı, Müzik: Tuğçe Ulugün Tuna

Dansçılar: Ekin Ançel, Aybike İpekçi, Ezgi Yaren Karademir, Yoseob Kim, Umut Özdaloğlu, Hilal Sibel Pekel, Gizem Seçkin, Tuğçe U. Tuna, Diren Ezgi Yıldızkan, Furkan Yılmaz. Ses tasarım desteğinden dolayı ENC Müzik, Lal Tuna (Elektronik Gitar), Ercüment Orkut, Uğurcan Sezer’ e teşekkür ederiz. Işık Tasarım ve Uygulama: Utku Kara, Tuğçe U. Tuna (*“Revert” 2021 sonbaharında Beykoz Kundura’da üretilmiş ve sunulmuştur.)

 

19 Haziran Pazar – Müze Gazhane

T- Atölye

15:00-16:00 Atölye: Farklı Bedenlerle Dans  Eğitmen: Tuğçe U. Tuna

(*Genelde uç olduğumuz ve uçtuğumuz doğrudur.-Tuğçe Ulugün Tuna)

 

H- Ahşap Gölgelik- Dans Atölyeleri

10:00-11:00 Atölye: Hip-Hop Groove Eğitmen: Nazlı Durak

(* +15 Gençler için Hip- Hop Dans Atölyesi)

13:00-15:30 Atölye: Underscore, Kontak Doğaçlama Eğitmenler: Dilek Üstünalan, Yağmur Kutlar (*Tüm Seviyeler) 

 

Performanslar

Dijital Dans Lab Performansları 

C-4 Atölyesi

16:00-16:40 Performans: Mind the Gap, Konsept, Performans: Serenay Oğuz

L- Köprüsü

17:00- 17:20 Performans: Secret Journey: Tipping Utopia to Istanbul  

Koreograf: Yoshiko Chuma

Performansçılar: The School of Hard Knocks Yaratım Atölyesi Katılımcıları, Yoshiko Chuma, Ryuji Yamaguchi

 

S- merdivenleri 

17.30-18.00  Performans: FAKE it till you MAKE it!  Yaratım: FAKERS CLUB, Stephanie Miracle, Yaratıcı Dansçılar: İdil Kemer, Nejma Larichi, Eda Yapanar, Erinç Aslanboğa, Banu Açıkdeniz, Akış Ka , Akay Üstünel, Sinan Göknur, Olga Blasco

 

M – DANS PLATFORMU 

19:30 – 20:20 Performans: You Always Unbalanced Me, Anima Soma Company Koreografi: Teti Nikolopoulou, Dansçılar: Timos Zechas, Maria Fountouli, Marina Tsapekou, Matina Kostiani, Müzik: Vagelis Alexopoulos, Chrysa Papadopoulou Merendez

20:20 – 20:35 Performans: Âlem, Dansçılar: Berkcan Ceylan, Kamola Rashimova

20:40 – 21:10 Performans: Şalter/ Switch , Koreografi: Cansu Ergin, Canlı Müzik: Volkan Ergen

21:30 – 22.30 Performans: What is dance? Baby don’t hurt me, don’t hurt me, no more!  Konsept & Koreografi: Ekin Tunçeli, Dansçılar: Ekin Ançel, Selim Cizdan, Ece Çamlı, Sude Çizik, M.Ali Dönmez, Nazlı Durak, Rüçhan Eylül Ercan, Ufuk Fakıoğlu, İlayda İpekçi, Ekin Önce, Sefa Özen, Gizem Seçkin, Diren Ezgi Yıldızkan

Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Gazhane İstanbul
Gazhane İstanbul